AUTOGLYM Autoglym Ultra-Soft Microfiber håndklæde

Autoglym Ultra-Soft Microfiber håndklæde

Ekstra blødt og højabsorberende mikrofiberhåndklæde, der gør det hurtigt og nemt at tørre bilen efter vask – uden at efterlade striber eller fnug.

Autoglym Ultra-Soft Drying Towel er et stort og luksuriøst tørrehåndklæde udviklet til effektiv og skånsom tørring af bilens udvendige overflader. Den tætte mikrofiberkonstruktion kombinerer høj sugeevne med ekstra bløde fibre, der glider let hen over lakken.

Håndklædet er fremstillet med en high-density twisted loop-konstruktion, som gør det i stand til at absorbere og fastholde store mængder vand. Den høje sugeevne betyder, at ét håndklæde kan være tilstrækkeligt til at tørre en hel bil.

De ultrabløde fibre er skånsomme mod lakken og gør håndklædet velegnet til både glas og karrosseri. Det efterlader overfladen stribefri og uden fnug, så bilen får en ren og flot finish efter vask.

Ultra-Soft Drying Towel kan maskinvaskes og genbruges igen og igen. For at bevare fibrenes blødhed og sugeevne anbefales det at undgå skyllemiddel.

Ekstra blødt mikrofiberhåndklæde

Meget høj sugeevne

High-density twisted loop-konstruktion

Absorberer og fastholder store mængder vand

Gør tørringen hurtig og effektiv

Skånsomt mod bilens lak

Velegnet til både glas og karrosseri

Efterlader en stribefri finish

Fnugfri konstruktion

Kan maskinvaskes og genbruges

Bilgården Hostrup A/S
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245

98 29 71 77
lager@bilgaardenhostrup.dk
Del på Facebook
265,00 kr.
Plus evt. lev. omk.
  • Lagerstatus
  • Varenummer
    76 DTOWEL
  • Artikel nr.
    76 DTOWEL
  • Brugt
    Nej
  • Identifikationsnr.
    5016366012798
Bilgården Hostrup A/S
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245

98 29 71 77
lager@bilgaardenhostrup.dk
Del på Facebook