BMW iX1 xDrive30 M-Sport
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 313 / 230 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.800 kg |
| Længde | 450 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 164 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Moment | 494 nm |
| Lasteevne | 780 kg |
| Batteristørrelse | 64,8 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 435 km
Batterikapacitet: 64,8 kWh
Energiforbrug: 171 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• M-sport Shadowline
• Fartpilot (Adaptiv fartpilot kan tilkøbes)
• Bakkamera - Parkeringssensor for & bag
• El-bagklap
• Apple Carplay / Android Auto
• Sædevarme
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, glastag, el-soltag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, adaptiv fartpilot (kan tilkøbes)
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer44.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

