Citroën ë-C4 X Plus
Citroën ë-C4 X Plus egenskaber
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 156 / 115 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 9.999 kg |
| Længde | 436 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 153 cm |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Moment | 260 nm |
| Batteristørrelse | 51,0 kWh |
Beskrivelse
Rækkevidde: (WLTP) 414 km
Batterikapacitet: 51,0 kWh
Energiforbrug: 148 (Wh/km)
Flere farver på vej hjem.
-
184.900 kr.
-
Kilometer8.000
-
1. reg04/2025
-
Modelår2025
Bilgården Hostrup A/S
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk
Del på Facebook

