Citroën C3 BlueHDi 75 Feel
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 75 / 55 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.065 kg |
| Længde | 400 cm |
| Bredde | 175 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Max påhæng | 600 kg |
| Sidst synet | 19 feb 2025 |
| Moment | 233 nm |
| Lasteevne | 555 kg |
🔧 Udstyrshighlights
• Fartpilot
• Apple Carplay / Android Auto
• Vognbaneassistent
• Sædevarme
• Træk (Med bremser: 600 kg)
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, led kørelys, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, navigation, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, træk
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
54.700 kr.
-
Kilometer205.000
-
Diesel31,3 km/l
-
1. reg03/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift520 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

