Fiat 500C Lounge MTA
| Farve | Grå |
| Type | Cabriolet |
| Døre | 2 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 69 / 51 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 975 kg |
| Længde | 357 cm |
| Bredde | 163 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Max påhæng | 800 kg |
| Sidst synet | 21 nov 2025 |
| Moment | 102 nm |
| Lasteevne | 330 kg |
Under klargøring, ring i forvejen.
Udstyrshighlights
• El-soltag
• Android auto/Apple carplay
• Aftageligt træk (Med bremser: 800 kg)
• Fartpilot
• Isofix
• Navigation via Android auto/Apple carplay
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, mørk loftbeklædning, el-soltag, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp, aftageligt træk.
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer93.000
-
Benzin22,4 km/l
-
1. reg05/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

