Ford Mondeo TDCi 180 Titanium stc. aut.
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 180 / 132 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.509 kg |
| Længde | 487 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Max påhæng | 2.000 kg |
| Sidst synet | 12 nov 2025 |
| Moment | 400 nm |
| Lasteevne | 821 kg |
🔧 Highlights
• TRÆK! (Maks trækvægt med bremser 2000kg.)
• Automatgear (Med ratgearskifte)
• Blindvinkelsassistent
• Fartpilot
• Fjernlysassistent
• Android auto / Apple carplay
• Fuldaut. klima 2 zoner
• Parkeringssensorer foran og bagi
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, ambiente belysning, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, blindvinkelsassistent, fjernlysassistent, stemmebetjening
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
94.900 kr.
-
Kilometer245.000
-
Diesel20,8 km/l
-
1. reg10/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift2.320 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

