Kia Cee´d CRDi 136 GT-Line SW DCT
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 136 / 100 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.356 kg |
| Længde | 451 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 26 mar 2026 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 584 kg |
🔧 Udstyrshighlights
• Aftageligt træk (maks trækvægt med bremse 1500kg.)
• Fartpilot
• Musikstreaming via bluetooth
• Automatgear
• Varme i rat
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tagræling, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, varme i rat, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, airbag, antispin, esp, aftageligt træk, 17" alufælge
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
74.900 kr.
-
Kilometer253.000
-
Diesel23,8 km/l
-
1. reg12/2015
-
Modelår2016
-
Grøn afgift1.460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

