Mercedes-Benz EQA 250+
| Farve | Hvid |
| Type | Sedan |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 140 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.055 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 24 mar 2026 |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Batteristørrelse | 70,5 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 560 km
Batterikapacitet: 70,5 kWh
Energiforbrug: 144 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• Bakkamera
• Fartpilot
• Blindvinkelsassistent
• Fjernlysassistent
• Apple Carplay / Android Auto
• El-bagklap
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelsassistent
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer14.000
-
1. reg12/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

