MG 4 Luxury Extended Range
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 245 / 180 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.751 kg |
| Længde | 429 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 152 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 500 kg |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Batteristørrelse | 74,4 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 520 km
Batterikapacitet: 74,4 kWh
Energiforbrug: 165 (Wh/km)
Bemærk 77KWH med det helt store batteri. 520 KM I WLTP.
Highlights
• Adaptiv fartpilot
• Sædevarme
• Ratvarme
• 360 graders kamera
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer24.000
-
1. reg12/2023
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

