Nissan X-Trail dCi 150 Acenta X-tr.
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 1 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.700 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.210 kg |
| Længde | 469 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 171 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 23 feb 2026 |
| Moment | 340 nm |
🔧 Udstyrshighlights
• Aftageligt træk (Maks. trækvægt med bremse 1500 kg.)
• Fartpilot
• Bakkamera og 360° kamera
• Sædevarme
• Musikstreaming via bluetooth
• Navigation
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 17" alufælge, tågelygter, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, træk, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, navigation, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin, elektrisk parkeringsbremse
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
179.800 kr.
-
Kilometer150.000
-
Diesel20 km/l
-
1. reg06/2020
-
Modelår2019
-
Grøn afgift2.820 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

