Opel Frontera Edition
| Farve | Sølv |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 113 / 83 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Længde | 439 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 166 cm |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Max påhæng | 350 kg |
| Batteristørrelse | 43,8 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 305 km
Batterikapacitet: 43,8 kWh
Energiforbrug: 176 (Wh/km)
Nyere Opel Frontera på vej hjem - RING for mere info
3 Faset
Moderne SUV med plads, komfort og økonomi
Er du på udkig efter en rummelig, moderne og stilren SUV til hverdagen? Så er denne Opel Frontera et oplagt valg!
Den nye Frontera kombinerer et robust SUV-design med høj komfort og lav driftsøkonomi – perfekt til både familieliv og pendling.
Rummelig og praktisk – god plads til både passagerer og bagage
Moderne design – skarpt look med sort front og elegante linjer
Høj komfort – behagelig køreoplevelse og god siddeposition
Effektiv og økonomisk – lave driftsomkostninger
Avanceret teknologi – moderne infotainment og sikkerhedssystemer
Perfekt til hverdagen – nem at køre, nem at parkere
-
174.800 kr.
-
Kilometer3.900
-
1. reg04/2025
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

