Peugeot 308 BlueHDi 120 Style
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.160 kg |
| Længde | 425 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 24 mar 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 620 kg |
🔧 Highlights
• 18" alufælge
• Fartpilot
• Sædevarme
• Apple carplay
• Træk(1400 kg)
Tandrem skiftet ved 196.000 km.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), regnsensor, automatisk lys, airbag, antispin, esp,, træk
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
62.900 kr.
-
Kilometer208.000
-
Diesel32,3 km/l
-
1. reg11/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift120 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

