Peugeot e-5008 GT Pack AWD 7prs
| Farve | Blå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 325 / 239 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.406 kg |
| Længde | 479 cm |
| Bredde | 190 cm |
| Højde | 169 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 509 nm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Batteristørrelse | 73,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 473 km
Batterikapacitet: 73,0 kWh
Energiforbrug: 154 (Wh/km)
Highlights
• Adaptiv fartpilot
• 360° kamera & bakkamera
• Drive assist 2.0
• Soltag og glastag
• Sædevarme i forsæder & bagsæder
• Varme i rat
• Apple carplay / Android auto
• Skiltgenkendelse
• 3 zone klima
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, splitbagsæde, integrerede rullegardiner, 7 personers, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 20" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer2.000
-
1. reg04/2025
-
Modelår2025
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

