Polestar 2 Long Range
| Farve | Grå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.069 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 551 km
Batterikapacitet: 78,0 kWh
Energiforbrug: 170 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• El- Bagklap
• Adaptiv fartpilot
• 360° kamera og bakkamera
• Skiltgenkendelse
• Vognbaneassistent
• Automatisk nødassistent
• Apple Carplay / Android Auto
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødassistent, el betjent bagklap, 360° kamera
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer24.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

