Polestar 3 Long Range AWD
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 489 / 360 |
| Airbags | 9 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.584 kg |
| Længde | 490 cm |
| Bredde | 197 cm |
| Højde | 163 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 2.200 kg |
| Sidst synet | 3 feb 2026 |
| Moment | 840 nm |
| Lasteevne | 496 kg |
| Batteristørrelse | 107,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 610 km
Batterikapacitet: 107,0 kWh
Energiforbrug: 182 (Wh/km)
🔧 Udstyrshighlights
• Pilot pakke og Plus pakke
• El-svingbart træk til 2200kg
• Adaptiv fartpilot
• Bowers & Wilkins lydpakke
• Keyless Advanced
• Luftundervogn
• Vognbaneassistent & Blindvinkelsassistent
• Led forlygter m. fjernlysassistent
• Head-up display
• Bakkamera med 360° wiew
• Nappalæder med køl og varme på for og bagsæde
• 22" Alufælge
• Nøgle fri og betjening via App
WLTP Rækkevidde op til 624 KM.
Lyn ladning med op til 250 KWH
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, massage i førersæde, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, massage i forsæder, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, motorkabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, frunk, luftundervogn, headup display, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, cd, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, esp, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening
-- Se flere billeder af bilen på vores hjemmeside --
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mikkel@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
569.900 kr.
-
Kilometer8.000
-
1. reg07/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

