Skoda Enyaq iV
| Farve | Grå-Koks |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 265 / 195 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.195 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Moment | 425 nm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 510 km
Batterikapacitet: 77,0 kWh
Energiforbrug: 170 (Wh/km)
🔧 Udstyrshighlights
• SVINGBART TRÆK! (Maks. trækvægt med bremse 1200 kg.)
• Matrix forlygter
• Vognbaneassistent
• Android Auto/Apple Carplay
• Adaptiv fartpilot
• Blindvinkelsassistent
• 3 zone klima
• Bakkamera
digitalt cockpit, bagagerumsdækken, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, 19" alufælge, tagræling, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, ambiente belysning, træk, svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
248.900 kr.
-
Kilometer78.000
-
1. reg10/2022
-
Modelår2022
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

