Skoda Rapid TSi 95 Active
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 95 / 70 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.170 kg |
| Længde | 448 cm |
| Bredde | 171 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 16 mar 2026 |
| Moment | 160 nm |
| Lasteevne | 455 kg |
Udstyrshighlights
• Aftageligt træk (maks. trækvægt med bremse. 1000 kg. )
• Fartpilot
• Sædevarme
• Bluetooth
• Dæktryksmåler
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, airbag, isofix, antispin, esp
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer226.000
-
Benzin22,2 km/l
-
1. reg03/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

