Volvo XC40 P6 ReCharge Core
| Farve | Blå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.938 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Batteristørrelse | 70,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 424 km
Batterikapacitet: 70,0 kWh
Energiforbrug: 186 (Wh/km)
🔧 Udstyrshighlights
• Svingbart træk (Tilladt påhæng m/bremser 1.500 kg)
• Bakkamera + Parkeringssensor for & bag
• Fartpilot
• Varme i rat og forsæder
• Apple Carplay & Android Auto
• El-bagklap
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 19" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent, svingbart træk (manuel), el betjent bagklap
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
239.900 kr.
-
Kilometer43.000
-
1. reg01/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

