Volvo XC40 ReCharge Extended Range Ultimate
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 252 / 185 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.975 kg |
| Længde | 443 cm |
| Bredde | 190 cm |
| Højde | 165 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 420 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 565 km
Batterikapacitet: 78,0 kWh
Energiforbrug: 169 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• Adaptiv fartpilot/Pilot assist
• El-soltag & svingbart træk (manuel)
• Apple Carplay / Android Auto
• Varme i sæder/rat
• Premium Sound by Harman Kardon
• 360° kamera
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, el indst. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-soltag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, automatgear, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, bakkamera, skiltegenkendelse, isofix, airbag, esp, vognbaneassistent, 360° kamera, bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, svingbart træk (manuel), fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, varme i bagsæde, el betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, antispin, automatisk lys, fjernlysassistent, blindvinkelsassistent, adaptiv fartpilot, trådløs mobilopladning
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: mads@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer107.000
-
1. reg04/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

