Xpeng G9 Long Range
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 351 / 258 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.290 kg |
| Længde | 489 cm |
| Bredde | 194 cm |
| Højde | 168 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Moment | 465 nm |
| Batteristørrelse | 93,1 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 585 km
Batterikapacitet: 93,1 kWh
Energiforbrug: 186 (Wh/km)
🔧 Udstyrshighlights
• OBS! 2026 FACELIFTED MODEL!
• FABRIKSGARANTI! (Til 18/03-2033 eller 160.000km)
• TRÆK! (Maks trækvægt med bremser 1500kg.
• PREMIUM KOMFORT PAKKE (Massage i sæder)
• PREMIUM LYDPAKKE (Dynaudio-lydsystem)
• Ladetid 10-80% på 12 minutter
• Kan modtage 525kw DC
• XHP 3.0 Intelligent varmepumpe.
• Blindvinkelsassistent
• Adaptiv fartpilot
• Fjernlysassistent / Adaptive forlygter
• Fuld læderkabine
• Glastag
• Bakkamera / 360° kamera
• El-bagklap
• Apple Carplay / Android Auto
• Sædevarme i forsæder & bagsæder
• Sædekøling i forsæder
• Varme i rat
• Vognbaneassistent
• Automatisk nødbremsesystem
• Aktiv vognbaneskift (ALC)
Obs. Denne bil er reseveret. Vi har begrænset antal på vej hjem. Kontakt os for kombination af farver/kabiner.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 21" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, tagræling, træk, svingbart træk (elektrisk), automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, sædekøling, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, frunk, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, trådløs mobilopladning
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
570.000 kr.
-
Kilometer50
-
1. reg04/2026
-
Modelår2026
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

