Xpeng G9 Standard Range
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 351 / 258 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.210 kg |
| Længde | 489 cm |
| Bredde | 194 cm |
| Højde | 168 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Moment | 465 nm |
| Batteristørrelse | 78,2 kWh |
Rækkevidde: (WLTP) 502 km
Batterikapacitet: 78,2 kWh
Energiforbrug: 184 (Wh/km)
Udstyrshighlights
• OBS! 2026 FACELIFTED MODEL!
• FABRIKSGARANTI! Til 31/03-2033 eller 160.000km
• Ladetid 10-80% på 12 minutter
• Kan modtage 445kw DC
• XHP 3.0 Intelligent varmepumpe.
• Dynaudio lydanlæg
• Blindvinkelsassistent
• Adaptiv fartpilot
• Fjernlysassistent / Adaptive forlygter
• Fuld læderkabine
• Glastag
• Bakkamera / 360° kamera
• El-bagklap
• Sædevarme forsæder & bagsæder
• Sædekøling
• Varme i rat
• Vognbaneassistent
• Automatisk nødbremsesystem
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 20" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, 4x el-ruder, varme i bagsæde, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent.
Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
Kontakt os
Ring: 22 10 29 26
Mail: theis@bilgaardenhostrup.dk
Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
-
Kilometer1.500
-
1. reg03/2026
-
Modelår2026
Sulsted Kirkevej 1
9381 Sulsted
CVR : 20975245
2210 2926
salg@bilgaardenhostrup.dk

